• Ciekawa lekcja historii

• Sebastian Zieliński - przedstawiciel Stowarzyszenia Historyczno-Badawczego GALEA z Susza odwiedził naszą szkołę, by opowiedzieć o poszukiwaniu historii. Dowiedzieliśmy się, jak działa detektor metali i jak traktować znalezione świadectwa minionych czasów. Pan Sebastian pokazał nam kilka znalezionych przedmiotów, opowiedział o nich, po czym udaliśmy się na szkolne podwórko, by samemu, pod okiem specjalisty, sprawdzić działanie wykrywacza metalu. Udało nam się wykopać kapsel, fragment zawiasu od drzwi i dwie monety. Nie wnieśliśmy jeszcze nowych i cennych dla historii odkryć, ale przygoda zachęca do refleksji nad minionymi epokami.

• Andrzejki 2017

• 1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Piotrkowie odbyła się zabawa andrzejkowa. Oprócz licznych konkursów, zabaw i tańca można było kupić los z wróżbą oraz skosztować specjałów przygotowanych przez rodziców.