• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

     • Drodzy rodzice i uczniowie.

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września o  godzinie 9.30 na boisku za szkołą.

      W związku z pandemia prosimy o przybycie tylko rodziców przedszkola,zerówki i klasy pierwszej oraz zabranie ze sobą maseczek.

      Autobus szkolny będzie zabierał dzieci godzinę później niż zwykle (około 9.00 z Falknowa)

      Z pozostałymi rodzicami spotkamy się na zebraniach w drugim tygodniu nauki ( szczegóły wkrótce).

     • Z książką w dłoni :)

     • A tak Tydzień Bibliotek uczcili nasi nauczyciele Było domowe SPA, zajęcia czytelnicze, relaks w ogrodzie, bajka na dobranoc, czytanie e-booków...

     • Zasmakuj w bibliotece

     • Już kolejny miesiąc jesteśmy zmuszeni spędzać czas wyłącznie w domu. To czas na naukę, gry, zabawy, ale warto także sięgnąć po ciekawą książkę. Jest do tego dobra okazja, bo dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne hasło tego swieta to "Zasmakuj w bibliotece". Od 6 maja otwarte są już biblioteki publiczne, a bibliotekarze, mimo epidemii, starają się ułatwić czytelnikom korzystanie ze zbiorów książek. W podanych linkach znajdziecie informacje, jak bezpiecznie wypożyczyć interesującą Was lekturę.

      https://biblioteka.ilawa.pl

      http://www.biblioteka-susz.pl

      Ponadto, jeżeli nie macie możliwości aby osobiście wypożyczyć książki, co miesiąc Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Miejska Biblioteka w Suszu udostępniają dla swoich czytelników bezpłatne kody dostępu do platformy Legimi. Jest to nic innego, jak jedna wielka internetowa biblioteka, z której śmiało można korzystać pobierając na swój telefon (lub tablet, lub czytnik) książki w formie e-booka!

      Więcej o platformie i dostępie do niej znajdziecie pod adresem http://biblioteka-susz.pl/index.php/legimi

      Książki w dłoń! Czytamy!

     • Uwaga!

     • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 SZKOŁA POZOSTAJE ZAMKNIĘTA DO 24 MAJA 2020 ROKU.

      Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

     • Jak wytłumaczyć dzieciom czym jest koronawirus?

     • Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało darmową książkę elektroniczną o koronawirusie dla dzieci.

      " Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. [...] Pobierzcie PDF (link na dole) i czytajcie, gdzie tylko lubicie i gdzie dzieci czują się bezpieczne. Wyślijcie plik do kogo tylko chcecie. Niech się wieść niesie i szerokim strumieniem płynie do tych, którzy takiej książki potrzebują."

      https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf

     • Moja wymarzona złota rybka

     • Nagrodziliśmy laureatów konkursu organizowanego przez Muzeum Złotej Rybki zatytułowanego "MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA". Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem oraz otrzymał bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki. Szczególnie wyróżniona została uczennica klasy 8 - Khrystyna Vasylechko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy! :)

     • Ruch jest łatwy - jak zmienić bierność na aktywność?

     • W Dniu 13.02.20 r. uczniowie klasy VI w ramach programu" Trzymaj formę " poprowadzili zajęcia z najmłodszymi koleżankami i kolegami naszej szkoły. Odbyły się one pod tytułem " Ruch jest łatwy- jak zamienić bierność na aktywność ?" Celem tych zajęć było utrwalenie wiedzy na temat aktywności fizycznej.

     • Walentynkowy escape room

     • Jak spędzić kreatywnie walentynki mogą podpowiedzieć uczniowie, którzy dziś wzięli udział w poszukiwaniach ukrytego w walentynkowym escape roomie skarbu. Emocje towarzyszyły uczestnikom do ostatniej zagadki! Można śmiało stwierdzić, że nasi uczniowie to prawdziwi mistrzowie łamania szyfrów

     • Nagrodzeni przez myśliwych

     • 10 lutego ponownie gościliśmy w naszej szkole myśliwych z Koła Łowieckiego Bory, którzy odwiedzili nas aby ogłosić wyniki konkursu wiedzy o zwierzynie leśnej. Nagrodzonych podzielono na dwie kategorie: klasy 1-4 oraz 5-8. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

      Klasy 1-4:

      I miejsce Weronika Bieluch i Igor Kaszlewicz

      II miejsce Ala Bubiec, Natalia Szymańska, Alicja Staniec, Aleksandra Vasyleczko

      Klasy 5-8:

      I miejsce Julia Zielińska i Tomasz Jeziorski

      II miejsce: Martyn Szymański, Dawid Płoski, Wojtek Chabros

      Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

     • Nagrody czytelnicze

     • Jeżeli uważacie, że w dobie wszechogarniającej nas elektroniki sztuka czytania zanikła to jesteście w błędzie! Jest w naszej szkole grono uczniów, którzy z chęcią sięgają po książki. Przedstawiany Państwu nasze szkolne, świeżo obdarowane nagrodami czytelniczymi "mole książkowe".

      Nagrodzeni za największa ilość wypożyczonych książek w I semestrze roku szkolnego 2019/2020:

      1. Natalia

      2. Dominik

      3. Kacper i Adam (Dzielne pierwszaki, które wypożyczyły aż 7 książek! )

     • Na powitanie ferii

     • Ostatni dzień przed feriami był naprawdę intensywny! Nasi uczniowie mieli okazję być widzami i uczestnikami przedstawienia o smoku Ekologu i złej królowej Spalinie. Dowiedzieli się dzięki temu w jaki sposób powinno się segregować śmieci. Zaraz po przedstawieniu rozpoczął się Bal Karnawałowy, podczas którego można się było nie tylko wyszaleć ale i przekąsić coś pysznego. Nie zabrakło także atrakcji dla tęgich głów - największych śmiałków "zamknięto" w naukowym escape roomie!