• Przywitaliśmy wiosnę!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas deszczem i pochmurną pogodą, jednak dzięki uczniom naszej szkoły stał się on jednym z bardziej kolorowych dni roku. Dzieci pod kierunkiem pani Anny Bubiec przygotowały pokaz mody, na którym obowiązywały wiosenne barwy oraz elementy kwiatowe. Odwiedziła nas również Pani Wiosna, która uśmiechem dała nadzieję na cieplejsze dni.

Pani Dyrektor na ręce przewodniczących klas wręczyła podziękowanie za postawę oraz za aktywny udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

• Święto Matematyki

• Przypadający 14 marca Międzynarodowy Dzień Matematyki zaakcentowaliśmy również w naszej szkole organizując tego dnia turniej matematyczny dla klas IV – VIII. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, aby rywalizować w następujących konkurencjach: rebusy matematyczne, sudoku, krzyżówka matematyczna z pojęciami w języku angielskim, obliczenia pamięciowe, wykonywanie działań pisemnych, rozwiązywanie zadań tekstowych, sprint przez tabliczkę mnożenia. Każdy uczeń dawał z siebie wszystko, aby zdobyć punkty dla swojej drużyny. Ekspertami z zakresu matematyki i zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy VI, drugie miejsce wywalczyła klasa VIII, a trzecie – klasa VII. Nagrody były wyjątkowe, ponieważ miały postać voucherów na „luźną” lekcję matematyki, koła ratunkowego zwalniającego danego dnia z pisania sprawdzianu lub pracy klasowej oraz anulowania ocen z jednego sprawdzianu z matematyki.

Po podsumowaniu turnieju matematycznego przyszła pora na przedstawienie wyników dwóch konkursów, które odbyły się kilka dni wcześniej, a były to:  konkurs fotograficzny, pt. „Matematyka wokół nas” oraz Szkolny Konkurs Matematyczny. Zwycięzcami w konkursie wiedzy zostali Filip Wójcicki – uczeń klasy IV, Wojciech Kruszyński – uczeń klasy VI oraz Cezary Kotłowski – uczeń klasy VII, wyróżnienia w konkursie trafiły do: Elizy Czachorowskiej – uczennicy klasy IV, Jakuba Zielińskiego – ucznia klasy VI, Tomasza Błażejczyka – ucznia klasy VI oraz Kingi Gościniak – uczennicy klasy VII.

Najlepszą fotografię ukazującą matematykę z naszego otoczenia wykonała uczennica klasy czwartej – Agata Smulska, drugie miejsce zajęła uczennica klasy szóstej – Małgorzata Witkowska, trzecie miejsce zajął uczeń klasy szóstej – Wojciech Kruszyński, pozostali uczestnicy: Igor Gajewski (kl. V), Kacper Kruszyński (kl. V) oraz Bartosz Gajewski (kl. VIII) otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów.

Organizatorem konkursów oraz turnieju była pani Marta Kuchnio, która podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursach oraz zaangażowanie w trakcie wykonywania zadań.

• Turniej Piłki Nożnej

• Dnia 13.03.2024r w Hali CSiR w Suszu odbył się Turniej Piłki Nożnej. Celem turnieju było propagowanie gry "fair-play" oraz promowanie aktywnej gry w piłkę wśród dzieci i młodzieży. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn z gminy Susz i Gminy Iława: SP Susz I, SP Susz II, SP Ząbrowo, SP Babięty Wlk. , SP Rudzienice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV-VIII w składzie: Michał Karolewski- Naguszewski, Seweryn Gościniak, Bartosz Wasielewski, Franciszek Lorkowski, Aleksander Bielewski, Krzysztof Lubawski, Adam Kozak, Łukasz Jeziorski pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego, Pani Natalii Fijałkowskiej. Uczniowie wrócili do domu z pamiątkowym pucharem i dyplomem. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

• Dzień Kobiet

• 8 marca świętują wszystkie kobiety - i te duże i te małe. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o obchodach tego wyjątkowego święta. Już od rana chłopcy wręczali prezenciki koleżankom z klasy. Nie zawiódł również Samorząd Uczniowski, który przygotował dla każdej dziewczynki słodki upominek oraz tym ubranym na różowo zagwarantował zwolenie z odpowiedzi na wszystkich piątkowych lekcjach.