• Dzień Ziemi

• Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska oraz poszerzanie świadomości ekologicznej. Uczniowie postanowili tego dnia zadbać o swoje otoczenie sprzątając okolice szkoły i teren wsi. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas pokonywali ekologiczno – sportowy tor przeszkód przygotowany przez panie Annę Rudol i Iwonę Kowalewską. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach. W kategorii  klas I – III, pierwsze miejsce zajęła klasa trzecia, drugie klasa druga, a trzecie – klasa pierwsza, w kategorii klas IV – VIII, pierwsze miejsce zajęła klasa ósma, drugie – klasa siódma, a trzecie – klasa czwarta. Liczymy, że czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• Wycieczka klasy VIII na Korfu

• Klasa VIII właśnie wróciła z niesamowitej wycieczki na Korfu!

Po przyjeździe na wyspę odwiedziliśmy urokliwe miasteczka Kerkyra, Kassiopi oraz Paleokastritsa odkrywając ich magiczne zaułki i smakując lokalnych przysmaków. Następne dni spędziliśmy na plaży, nurkując w turkusowych wodach Morza Jońskiego i budując zamki z piasku. Wieczorami podziwialiśmy zachody słońca nad morzem. Oprócz tego mieliśmy okazję doskonalić język angielski, rozmawiając z lokalnymi mieszkańcami, ucząc się nowych zwrotów i sformułowań.

Wycieczka była również fantastycznym doświadczeniem edukacyjnym, gdyż poznaliśmy historię i kulturę Grecji, zwiedzając zabytki i muzea. Integracyjny aspekt wyjazdu był niezwykle ważny, ponieważ spędzając czas razem, zacieśniliśmy więzi i pogłębiliśmy naszą przyjaźń. To był niezapomniany czas pełen przygód, nowych doświadczeń, możliwości rozwoju językowego i integracji z kolegami!

• Konkurs na komiks

• Z przyjemnością informujemy, że do 20 kwietnia br. trwa nabór pracdo konkursu na komiks realizowanego w ramach działań promocyjnych „Programu dla szkół”.

Aby zgłosić się do uczestnictwa w  zabawie, należy przesłać pracę plastyczną w formie komiksu prezentującą ciekawą i zabawną historięo przygodach Ekipy Chrumasa oraz zdrowym odżywianiu w terminiedo 20 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://www.wyzwaniechrumasa.org/komiks-form/

Na podstawie zwycięskiego komiksu powstanie odcinek specjalny filmu animowanego „Pamiętnik Chrumasa”, a Laureat/ka Konkursu będzie miał/a możliwość współpracy z Wykonawcą filmu animowanego w procesie jego tworzenia. Dodatkowo Laureat/ka i 5 osób towarzyszących otrzymają zaproszenia na uroczystą Premierę II edycji plebiscytu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”, która odbędzie się 12 czerwca w Warszawie i w trakcie której przewidziana jest również premiera odcinka specjalnego „Pamiętnika Chrumasa”. Ponadto zwycięzca zdobędzie 200 kostek Rubika promujących „Program dla szkół” dla szkoły, do której uczęszcza Laureat/ka Konkursu.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z  regulaminem plebiscytu: https://www.wyzwaniechrumasa.org/wp-content/uploads/2024/03/REGULAMIN-KONKURSU-NA-KOMIKS-22.03.2024-r.pdf

Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia!

• Eliminacje 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją"

• Dnia 10.04.2024r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” organizowanych w Suskim Ośrodku Kultury. W kategorii klas I - III reprezentowała nas uczennica klasy trzeciej, Maria Czachorowska, w kategorii klas IV-VI wystąpili uczniowie klasy czwartej, Agata Smulska oraz Filip Wójcicki, który zajął III miejsce. Przedstawicielem uczniów w kategorii klas VII - VIII była Paulina Abramowicz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniach do udziału w konkursie.

• Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Dnia 05.04.2024r z okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego w Piotrkowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny klas IV-VII. Celem turnieju było propagowanie zasad fair-play oraz spędzanie aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie grali z wielkim zaangażowaniem, nie zabrakło świetnej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci. Wyłoniliśmy również króla strzelców, którym został uczeń klasy IV - Michał Karolewski-Naguszewski. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

• Zajęcia edukacyjne z przedstawicielami Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego

• W dniach 27 marca oraz 3 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z Jerzwałdu, panią Alinę Rodziewicz i pana Grzegorza Głozaka. Uczniowie otrzymali od naszych gości ogrom wiedzy dotyczącej pszczół oraz wspólnie z nimi mogli wykonać świece z wosku pszczelego. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.