• Pokazy doświadczeń fizyczno - chemicznych z grupą Zaelektryzowani

• 15 lutego odwiedziła nas grupa Zaelektryzowani z Lublina, która przybliżyła wszystkim uczniom wiedzę z zakresu chemii i fizyki. W programie znalazły się eksperymenty dotyczące właściwości fizyczno – chemicznych wybranych gazów, m.in. helu, azotu, wodoru. Uczniowie mogli usłyszeć, jak hel wpływa na struny głosowe, zmieniając ich wysokość głosu podczas mówienia. Ponadto obserwowali wytwarzanie wodoru domowym sposobem oraz doświadczyli, jak bardzo jest on wybuchowy. Nie zabrakło również pokazów związanych z ciekłym azotem. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Prowadzący zaznaczał, jak ważne jest bezpieczne eksperymentowanie. W umiejętny sposób łączył elementy edukacyjne i humorystyczne, co niewątpliwie spodobało się uczniom.

• Koncert kolęd i pastorałek

• Dnia 17 stycznia odbył się koncert kolęd i pastorałek zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Piotrkowie. W występie wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie wystąpiła Schola CANTATE DEO z Susza.