• Dzień Głośnego Czytania

• 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania. Starsi uczniowie w świat książek wprowadzali dzieci z młodszych klas. Jak widać na załączonych zdjęciach każdy słuchał jak zaczarowany. Na pewno była to także zasługa ciekawych strojów "starszaków".

Drodzy rodzice, rodzeństwo i rodzino naszych uczniów, zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom!

• Indywidualne biegi przełajowe szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych

• Nasi uczniowie 8 października reprezentowali naszą szkołę na "Indywidulanych biegach przełajowych szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych". W pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej znalezła się Alicja Staniec i Tomasz Kozibski, tym samym zakwalifikowali się na dalszy etap wojewódzki. Dla wszystkich był to ciężki start ponieważ zawody cieszą się dużą popularnością i dzięki temu była duża frekwencja startujących.Debiutantom życzymy dalszych sukcesów i wiary w swoje możliwości!Skład reprezentacji : Aleksander Bielewski, Kuba Szymański, Adam Kozak, Alicja Staniec, Maa Bielewska, Sebastian Staniec, Martyn Szymański, Igor Goryński, Tomasz Kozibski.

• Jak co roku w naszej szkole odbył się "Dzień pieczonego ziemniaka". Najmłodsi stworzyli postaci z ziemniaków oraz jesienne koszyki pełne witamin. Dzieci z klas IV - VIII przygotowały występy artystyczne stworzone przy pomocy wychowawców. Później każda klasa przygotowała dania z wykorzystaniem ziemniaków i z darów jesieni

• Sukcesy w krasomówstwie

• roku ica klasy VIII,Kornelia Kotłowska,10 października wzięła udział w gminnym etapie Konkursu Krasomowczego im. Marii Zientary - Malewskiej.Miło nam poinformować,że Kornelia zajęła I miejsce w kategorii klas VII - VIII i będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu powiatowym.Brawa dla Kornelii !!

• Dzień Przedszkolaka

• Kochane Przedszkolaki, z okazji Waszego święta życzymy Wam, aby codziennie spotkało Was coś miłego i ciekawego. Niech czas spędzony w przedszkolu upływa Wam na odkrywaniu świata i rozwijaniu licznych talentów. Niech spełniają się Wasze wszystkie marzenia a uśmiech niech zawsze gości na Waszych buziach.Pani Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Piotrkowie.

• Dzień rodziny

• Tuż przed końcem roku szkolnego w naszej szkole świętowany był dzień rodziny. Tego dnia na uczniów i rodziców czekała moc atrakcji!

• Wycieczka klas I-III

• Klasy I-III wraz z wychowawcami odwiedzili Iławę gdzie mile spędzili czas podczas przyrządzania własnoręcznie pizzy i tworzeniu mydełek

• Bal ósmoklasisty

• 13.06.2019 klasa VIII wraz z rodzicami w ramach pożegnania ze szkołą urządziła bal ósmoklasisty. Zabawa była przednia ale nie brakowało też ogromu wspomnień i łez wzruszenia

Życzymy powodzenia w dalszej edukacji!

• Dzień Sportu

• Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbył się "Dzień sportu" podczas którego dzieci mogły spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach.

• Sukces naszego ucznia!

• Nasi uczniowie w tym roku szkolny uczestniczyli w cyklu spotkań w ramach CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH.

Jeden z naszych reprezentantów Tomasz Kozibski zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w skoku w dal i w najbliższy weekend jedzie na ostatni etap zmagań tej imprezy sportowej.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14-16 czerwca.

Gratulujemy dużego osiągnięcia i trzymamy kciuki za najbliższe zmagania w Łodzi

• Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Po raz kolejny w naszej szkole uczczono szczególnie ważne w dziejach Polski wydarzenie - uchwalenie Konstytucji 3. maja. Uczniowie klasy szóstej przygotowali na tę okazję krótką inscenizację, natomiast uczennice klasy ósmej zaprezentowały się w tańcu ze wstęgami. Całość podziwiali uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły.

• Dzień Ziemi 2019

• Każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Ziemi. Także i w tym roku nasi uczniowie pod opieką swoich wychowawców wyszli ze szkoły, aby posprzątać teren z odpadów i śmieci. Po powrocie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Szkolnym Turnieju Ekologiczno- Sportowym, przygotowanym przez Panią Iwonę Kowalewską i Annę Rudol.

• Pierwszy Dzień Wiosny i "ucieczka" klasy VIII

• Pierwszego Dnia Wiosny nasi uczniowie wraz z przygotowaną przez klasę VII marzanną przepędzali z Piotrkowa resztki zimy. Pogoda dopisywała więc nie mogło zabraknąć małego poczęstunku.

Nie zapominając o Dniu Wagarowicza klasa VIII tego samego dnia postanowiła - oczywiście za zgodą Pani Dyrektor - uciec ze szkoły na... dni otwarte szkół średnich w Iławie! Na zdjęciu grzecznie pozują w iławskim "Żeromku"

• Warsztaty z pierwszej pomocy

• O tym jak uratować życie nasi uczniowie mogli dowiedzieć się w trakcie warsztatów zorganizowanych przez młodych ratowników z Iławy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości.

• Wycieczka do kina

• O tym, że życie pieskie jest królewskie przekonały się dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I, ponieważ 13 marca odwiedziły Kinoteatr „Pasja” w Iławie aby obejrzeć film pt. „Corgi psiak Królowej”.

Dzieciaki z zaciekawieniem obejrzały cały film o ukochanym psiaku Królowej Elżbiety, który musiał poradzić sobie w świecie zwykłych psów. Czy mu się udało? Tego nie zdradzimy!

Film dla małych i dużych dzieci, który naprawdę warto obejrzeć.

Dziękujemy panu Dominikowi Jaskulskiemu z ICK za oprowadzenie po pomieszczeniach kinowych, do których na co dzień kinomaniacy zaglądać nie mogą.