• Z nauką za pan brat!

     • Pokaz eksperymentów przygotowany przez uczniów biorących udział w " zajęciach z eksperymentowania", które odbywały się w naszej szkole, w ramach"Szkolnej Akademii Kompetencji" - projektu unijnego.

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego.

      Tego dnia uczniowie naszej szkoły stanęli do różnych konkurencji, aby walczyć o tytuł Władcy Słów. Śmiałków było wielu a zadania niełatwe.

      Na rozgrzewkę uczniowie w parach przystąpili do bieganego dyktanda, by po chwili zmierzyć się z językowymi rebusami. Te spowodowały niemały zator na szkolnym korytarzu, ale - co najważniejsze - rozgrzały do czerwoności szare komórki wszystkich uczestników.

      Następnie na zawodników czekało zadanie twórcze. Trzy rzuty kostką- trzy losowe elementy- jedna dramatyczna historia. Tak powstawały niesamowite opowiadania, za które uczestnicy mogli uzyskać kolejne punkty.

      Znajomość gramatyki także okazała się przydatna. Zakodowane części mowy przybliżały uczestników do zwycięstwa.

      Potyczki zakończył multimedialny quiz ortograficzny Kahoot. Tu, poza znajomością reguł ortografii , liczył się refleks.

      Na końcowe wyniki trzeba było nieco poczekać, ale z całą pewnością warto było.

      I miejsce - Kornelia Kotłowska

      II miejsce - Monika Jurkiewicz

      III miejsce - Sebastian Golder.

       

      Zwycięzcom gratulujemy!!

     • Kolejne sukcesy naszych zdolnych uczniów!

     • Nasi uczniowie Martyn Szymański oraz Igor Goryński zajęli IV miejsce w Drużynowych Zawodach w Tenisie Stołowym - Rejonu IV, które odbyły się w Ostródzie.

      Życzymy dalszych sukcesów

     • Bezpieczne ferie

     • Jak co roku przed feriami naszą szkołę odwiedził Pan Policjant. Przypomniał uczniom jak bezpiecznie spędzić czas wolny i życzył wszystkim udanego wypoczunku.

      Dzięki jego interwencji wszyscy na pewno wrócą do szkoły cali i zdrowi oraz z uśmiechami na ustach!

     • Dzień babci i dziadka w przedszkolu

     • Dla naszych wyjątkowych gości został przygotowany wyjątkowy program artystyczny. Zaprezentowały go dzieci z obu grup przedszkolnych. Program zawierał m.in. ciepłe słowa wypowiedziane w stronę babć i dziadków, starannie przygotowane tańce: babuszkowy, w którym dziewczynki świetnie improwizowały roztańczone babcie, taniec śnieżynkowy do nastrojowego utworu Leonardo Cohena „Halleluja” oraz dynamiczny taniec węgierski i tradycyjną zabawę ze śpiewem „Moja Maryneczka”.

      Były też pieczołowicie przygotowane prezenty dla babć i dziadków, a na koniec słodki poczęstunek.

      Program artystyczny przewidywał interakcję z zaproszonymi gośćmi. Otóż babcie i dziadkowie zostali poproszeni o dekorację sali. Zdaniem dzieci - poradzili sobie doskonale!


      Naszym ukochanym babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia za cierpliwość, opiekę i ogrom bezinteresownej miłości składają wnuki.

     • Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy

     • W grudniu jak co roku w naszej szkole przygotowano specjalne obchody Świąt Bożego Narodzenia. Wystawiono Jasełka i zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy, na którym zakupić można było przepiękne ozdoby wkonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły.

      W powietrzu czuć było magię Świąt!

     • Dzień Seniora 2018

     • W naszej szkole 14 grudnia odbył się Dzień Seniora. Uczniowie klas I- III przygotowali występ podczas którego można było się pośmiać i spędzić czas na rozmowach poruszając tematy życia codziennego. Na koniec uczniowie klas starszych pięknie zaśpiewali i zatańczyli , że aż się łezka w oku zakręciła...

      Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok! 

     • Mikołajki 2018

     • Dzień mikołajek,

      To nie dzień bajek,

      Tu wszystko stać prawdziwe się może,

      Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja

      Możesz być pewny - on Ci pomoże!

     • Wycieczka szkolna w świątecznym klimacie

     • Na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja, Elfy oprowadziły najmłodszych i trochę starszych uczniów naszej szkoły po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. A wszystko to podczas wycieczki do Gdańska, która odbyła się 4 grudnia. Bajeczna podróż po Wielkiej Fabryce Elfów zapewniła naszym uczniom aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta w fabryce zwieńczona była spotkaniem ze Świętym Mikołajem.

     • Mikołajkowy turniej unihokeja

     • Dnia 03.12.2018 r. W naszej szkole rozegrano Mikołajkowy Turniej w Unihokeja. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem walczyli o wygraną w turnieju. Każda drużyna wymyśliła oryginalną świąteczną nazwę dla swojego zespołu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      Klasyfikacja końcowa :

      I MIEJSCE The Christmas Winners

      II MIEJSCE Czarne Mikołaje

      III MIEJCE Różowe Renifery

      IV MIEJSCE FC Renifery

      V MIEJSCE Renimikołaje

     • Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny pt. "Bezpieczna droga"

     • Kategoria I ( do klasy III ) :
      1 MIEJSCE Bartek Gajewski
      2 MIEJSCE Igor Gajewski
      3 MIEJSCE Małgorzata Witkowska
      WYRÓŻNIENIE Alicja Bubiec

      Kategoria I ( klasy IV - VIII ) :
      1 MIEJSCE Kinga Smulska
      2 MIEJSCE Wojciech Witkowski
      3 MIEJSCE Tomasz Ratajczak
      WYRÓŻNIENIE Julia Zielińska

     • Dzień Misia

     • Miś pluszowy,

      Miś kudłaty,

      Biały, czarny

      Lub łaciaty.

      Wszystkie misie

      My kochamy,

      Bo ich święto dzisiaj mamy!

     • Konkurs poezji śpiewanej

     • 21 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poezji śpiewanej. Konkurs odbył się w Suskim Ośrodku Kultury. Jego organizacją zajęło się Stowarzyszenie ARKA. Uczestnicy - reprezentanci szkół gminy Susz i uczestnicy WTZ z Susza zaprezentowali umiejętności wokalne w kategoriach solistów dzieci i młodzieży/solistów dorosłych i zespołów dzieci i młodzieży/zespołów dorosłych.

      SP Piotrkowo reprezentowali:

      1. Kornelia Kotłowska i Wioletta Robakiewicz w utworze „Mury” Jacka Kaczmarskiego

      2. Kornelia Kotłowska, Wioletta Robakiewicz i Julia Herzberg w utworze „Malowany latawiec” Stanisławy Celinskiej

      3. Sebastian Staniec i Edyta Kacprzak w utworze „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka

      4. Wojciech Witkowski i Tomasz Ratajczak w utworze „Wolność” Marka Grechuty

      Decyzją jury wyróżnienie otrzymały Kornelia, Wioletta i Julia oraz duet Wojtka i Tomka.

      Zwycięzcom konkursu - Rafałowi Krasce (WTZ Susz), Klaudii Błońskiej(SP Lubnowy Małe), Martynie Górnik (SP Susz) i zespołowi ze szkoły Lubnowy Małe serdecznie gratulujemy.

      Uczniów do konkursu przygotowała pani Anita Turowska-Łątkowska.

     • Turniej minisiatkówki dziewcząt klas VI-VIII z okazji Święta Niepodległości

     • Dnia 16.11.2018 roku uczennice naszej szkoły w składzie Weronika Szymańska, Aleksandra Ostrowska, Wiktoria Wiśniewska oraz Monika Jurkiewicz rezegrały turniej w Suskiej Hali Sportowo-Widowoskowej gdzie wywalczyły godne 4 miejsce. Trzymamy kciuki za nasze podopieczne i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

     • Apel z okazji 11 listopada

     • "11 listopada”
      W historii Polski, tak się składa,
      był kiedyś ponad wiek niewoli.
      Jedenastego listopada
      nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

      I wtedy myśl powstała taka,
      by przez szacunek dla przeszłości
      ten dzień na zawsze dla Polaka
      pozostał Dniem Niepodległości.

     • Zbiórka żywności dla psów i kotów ze schroniska w Iławie

     • Na przełomie października i listopada uczniowie naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych, uczestniczyli w zbiórce żywności dla psów i kotów ze schroniska w Iławie. Zebrane psie i kocie smakołyki zostały przekazane na ręce naszych specjalnych gości – pracowników schroniska OTOZ Animals w Iławie, którzy odwiedzili szkołę w Piotrkowie. Podczas przeprowadzonej prelekcji, poruszony został temat m.in. pracy schroniska, psiej i kociej mowy ciała. Uczniowie zostali pouczeni o sposobie reagowania w sytuacji napotkania groźnego psa.Zbiórka żywności dla zwierząt i podobne akcje kształtują u naszych uczniów pozytywne postawy, a przede wszystkim uwrażliwiają ich na krzywdę innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR STAROSTY IŁAWSKIEGO

     • Dnia 28 października 2018 roku uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę na turnieju, który odbył się na Hali Sportowo-Widowoskowej w Suszu.Reprezentanci uplasowali się na poszczególnych miejscach:

      *Kategoria wiekowa - rocznik 2006 i młodsi :- Martyn Szymański 2 miejsce ??- Igor Goryński 6 miejsce- Marek Szymański 8 miejsce- Tomasz Kozibski oraz Bartosz Lejmanowicz (pierwsza 20tka)

      * W starszej kategorii wiekowej 2005-2003 reprezentowali nas Piotr Szymański oraz Weronika Szymańska.

      Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 16 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.Gośćmi honorowymi uroczystości byli Burmistrz Miasta Susz Pan Krzysztof Pietrzykowski,Radny Miasta Susz Pan Bogdan Dziki, emerytowani nauczyciele : Małgorzata Dziczek, Bernadeta Kubicka, Joanna Kapuścińska oraz licznie przybyli rodzice uczniów.

      Po powitaniu przez przewodniczącego samorzadu uczniowskiego,glos zabrała Pani dyrektor Anna Salamonik i złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia jednocześnie nie zapominając o swoich uczniach. Do życzeń przyłączyli sie przybyli goście. By uczcić Święto Edukacji,uczniowie klas VII i VIII przygotowali dla swych nauczycieli humorystyczny program artystyczny, który spotkał sie z żywą reakcja ze strony publiczności.Bohaterami dalszej części uroczystości byli uczniowie klasy I, którzy tego dnia, tuż po złożonej przysiędze, włączeni zostali w poczet braci szkolnej. Ten dzien obfitował w podziękowania, kwiaty a nie zabrakło i wzruszeń.Za tak piękną uroczystość serdeczne podziękowania płyną dla Pani Marty Iwaniuch oraz Pani Pauliny Korwek.

     • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     •  

      Dnia 09.10.2018 r. w naszej szkole odbył się "DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA". 🥔 Uczniowie poznali historię ziemniaka; tworzyli stępelki, figurki z ziemniaków oraz przygotowywali sałatki oraz soki których każdy mógł skosztować :)