• Dzień Seniora

• W zeszły piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Seniora. Wizyta gości była doskonałą okazją do zorganizowania również kiermaszu książek i kiermaszu bożonarodzeniowego, na którym sprzedawano ozdoby przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy kiermaszu. Seniorom natomiast dziękujemy za przybycie.

• Mikołajki

• Wczorajszy dzień pełen był emocji i niezwykłych gości... Naszych grzecznych uczniów odwiedził Mikołaj!

• Wizyta myśliwych

• Wczoraj gościliśmy w naszej szkole myśliwych z Koła Łowieckiego Bory. Opowiedzieli nam oni o zwierzynie leśnej a także o leśnych zwyczajach. Pokaz zakończony był quizem, którego rozstrzygnięcie nastąpi przy okazji następnej wizyty. Dla najmłodszych uczniów przygotowano natomiast konkurs plastyczny "Myśliwy - przyjaciel lasu". Serdecznie zachęcamy wszystkie maluchy do udziału w konkursie

• Z wycieczką w Suszu

• Czy wiecie jak zostać Świętym Mikołajem? Na pewno wiedzą to młodsi uczniowie, którzy wybrali się ostatnio do Suskiego Ośrodka Kultury 🎅

• Wycieczka do Iławy

• W klimat świąteczny 2 grudnia wprowadziła naszych młodszych uczniów wycieczka do Iławy na teatrzyk pod tytułem "Mikołaj z Prezentami w tajemniczej Krainie Krasnali"

• Imreza andrzejkowa

• 29 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Uczniowie klasy VIII dzięki przygotowanym wróżbom wprowadzili nas w prawdziwie magiczny nastrój. Nie zabrakło także czegoś dla szkolnych łakomczuchów. Do tańca ruszyli wszyscy: uczniowie, nauczyciele a nawet Pani Dyrektor! Zabawa była tak szalona, że ciężko było uchwycić ją na zdjęciach...

• Nasi znów z sukcesami!!!

• Dwoje naszych uczniów wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych SZS w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się 21 listopada 2019 r w Suszu. W turnieju wzięło udział 11 drużyn szkolnych , którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Powiat Iławski na zawodach rejonowych. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Szczegielniak. Szkoły które zajęły miejsca na podium zostały udekorowane pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Iławie Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu i Szkoła Podstawowa w Suszu.

Martyn, Igor, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy za Was kciuki! :)

Klasyfikacja chłopcy rocznik 2007 i młodsi:

1. Szkoła Podstawowa w Piotrkowie

2. Szkoła Podstawowa nr 4 Iława

3. Szkoła Podstawowa nr 2 Iława

4. Szkoła Podstawowa nr 3 Iława

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października to również Dzień Edukacji Narodowej. W podziękowaniu za trud włożony w codzienną pracę, nauczyciele otrzymali tego dnia podziękowania i życzenia od uczniów. Dzięki zaprezentowanym scenkom mogli także zobaczyć szkołę, lekcje (a nawet siebie!) z perspektywy ucznia.

" Komu nieba były wrogiem zrobiły go pedagogiem...Ja się jednak z tym nie zgadzam, swoje zdanie wypowiadam :Chlubą jest i wyróżnieniem być nauczycielem! "

• Ślubowanie klasy pierwszej

• Dnia 14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Starsi uczniowie naszej szkoły serdecznie powitali Pierwszakówi z ochotą przyjęli ich do swojego grona.Klasa pierwsza na pamiątkę tego hucznego wydarzenia zasadziła pamiątkowe drzewko. W ten sposób symbolicznie wpisali się oni na zawsze w historię naszej szkoły.

Nowym uczniom życzymy samych dobrych ocen i trzymamy za nich kciuki !

• Odwiedziny w Kaczym Bagnie

• Opadajace poranne mgły, ostatnie promienie jesiennego słońca i ... my-brygada z Piotrkowa. Takie połączenie może oznaczać tylko jedno: udaną zabawę! Uczestnicy wycieczki do Kaczego Bagna poznali sztukę gry na bębnach afrykańskich, własnoręcznie upiekli bułki, które zjedli przy ognisku oraz mogli poćwiczyć celne oko strzelając z łuku.Z naładowanymi akumulatorami wróciliśmy gotowi do wzmożonej nauki!! :-)

• Wycieczka klasy VIII

Lubimy to

• Wycieczka pełna emocji

• Paintball jest źródłem niezwykłych emocji i doznań. Wymaga nie tylko celnego oka, ale też myślenia strategicznego i pracy zespołowej. Przekonali się o tym uczniowie klasy VIII,którzy w zeszły wtorek mieli okazję sprawdzic swoją celność oraz kondycję - paintball oraz ścianki wspinaczkowe doskonale zweryfikowaly ich umiejętności. Paintballowa bitwa dostarczyla niezapomnianych wrażeń i z całą pewnością była doskonałą odskocznią od codziennych szkolnych obowiązków.

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodziliśmy także Dzień Chłopaka. Dzielni chłopcy z naszej szkoły musieli zmierzyć się z takimi trudnymi zadaniami jak szycie, chodzenie na obcasach, tworzenie fryzur wieczorowych czy malowanie paznokci! W obliczu takich wyzwań nawet zjedzenie cytryny było dla nich bułką z masłem. Rywalizacja była zaciekła ale udało się wyróżnić Mistera naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy wygranej!

• Dzień Głośnego Czytania

• 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania. Starsi uczniowie w świat książek wprowadzali dzieci z młodszych klas. Jak widać na załączonych zdjęciach każdy słuchał jak zaczarowany. Na pewno była to także zasługa ciekawych strojów "starszaków".

Drodzy rodzice, rodzeństwo i rodzino naszych uczniów, zachęcamy do codziennego głośnego czytania dzieciom!