• Jak wytłumaczyć dzieciom czym jest koronawirus?

• Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało darmową książkę elektroniczną o koronawirusie dla dzieci.

" Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. [...] Pobierzcie PDF (link na dole) i czytajcie, gdzie tylko lubicie i gdzie dzieci czują się bezpieczne. Wyślijcie plik do kogo tylko chcecie. Niech się wieść niesie i szerokim strumieniem płynie do tych, którzy takiej książki potrzebują."

• Moja wymarzona złota rybka

• Nagrodziliśmy laureatów konkursu organizowanego przez Muzeum Złotej Rybki zatytułowanego "MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA". Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem oraz otrzymał bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki. Szczególnie wyróżniona została uczennica klasy 8 - Khrystyna Vasylechko. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy! :)

• Ruch jest łatwy - jak zmienić bierność na aktywność?

• W Dniu 13.02.20 r. uczniowie klasy VI w ramach programu" Trzymaj formę " poprowadzili zajęcia z najmłodszymi koleżankami i kolegami naszej szkoły. Odbyły się one pod tytułem " Ruch jest łatwy- jak zamienić bierność na aktywność ?" Celem tych zajęć było utrwalenie wiedzy na temat aktywności fizycznej.

• Walentynkowy escape room

• Jak spędzić kreatywnie walentynki mogą podpowiedzieć uczniowie, którzy dziś wzięli udział w poszukiwaniach ukrytego w walentynkowym escape roomie skarbu. Emocje towarzyszyły uczestnikom do ostatniej zagadki! Można śmiało stwierdzić, że nasi uczniowie to prawdziwi mistrzowie łamania szyfrów

• Nagrodzeni przez myśliwych

• 10 lutego ponownie gościliśmy w naszej szkole myśliwych z Koła Łowieckiego Bory, którzy odwiedzili nas aby ogłosić wyniki konkursu wiedzy o zwierzynie leśnej. Nagrodzonych podzielono na dwie kategorie: klasy 1-4 oraz 5-8. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

Klasy 1-4:

I miejsce Weronika Bieluch i Igor Kaszlewicz

II miejsce Ala Bubiec, Natalia Szymańska, Alicja Staniec, Aleksandra Vasyleczko

Klasy 5-8:

I miejsce Julia Zielińska i Tomasz Jeziorski

II miejsce: Martyn Szymański, Dawid Płoski, Wojtek Chabros

Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

• Nagrody czytelnicze

• Jeżeli uważacie, że w dobie wszechogarniającej nas elektroniki sztuka czytania zanikła to jesteście w błędzie! Jest w naszej szkole grono uczniów, którzy z chęcią sięgają po książki. Przedstawiany Państwu nasze szkolne, świeżo obdarowane nagrodami czytelniczymi "mole książkowe".

Nagrodzeni za największa ilość wypożyczonych książek w I semestrze roku szkolnego 2019/2020:

1. Natalia

2. Dominik

3. Kacper i Adam (Dzielne pierwszaki, które wypożyczyły aż 7 książek! )

• Na powitanie ferii

• Ostatni dzień przed feriami był naprawdę intensywny! Nasi uczniowie mieli okazję być widzami i uczestnikami przedstawienia o smoku Ekologu i złej królowej Spalinie. Dowiedzieli się dzięki temu w jaki sposób powinno się segregować śmieci. Zaraz po przedstawieniu rozpoczął się Bal Karnawałowy, podczas którego można się było nie tylko wyszaleć ale i przekąsić coś pysznego. Nie zabrakło także atrakcji dla tęgich głów - największych śmiałków "zamknięto" w naukowym escape roomie!

• Dzień Seniora

• W zeszły piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Seniora. Wizyta gości była doskonałą okazją do zorganizowania również kiermaszu książek i kiermaszu bożonarodzeniowego, na którym sprzedawano ozdoby przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy kiermaszu. Seniorom natomiast dziękujemy za przybycie.

• Mikołajki

• Wczorajszy dzień pełen był emocji i niezwykłych gości... Naszych grzecznych uczniów odwiedził Mikołaj!

• Wizyta myśliwych

• Wczoraj gościliśmy w naszej szkole myśliwych z Koła Łowieckiego Bory. Opowiedzieli nam oni o zwierzynie leśnej a także o leśnych zwyczajach. Pokaz zakończony był quizem, którego rozstrzygnięcie nastąpi przy okazji następnej wizyty. Dla najmłodszych uczniów przygotowano natomiast konkurs plastyczny "Myśliwy - przyjaciel lasu". Serdecznie zachęcamy wszystkie maluchy do udziału w konkursie

• Z wycieczką w Suszu

• Czy wiecie jak zostać Świętym Mikołajem? Na pewno wiedzą to młodsi uczniowie, którzy wybrali się ostatnio do Suskiego Ośrodka Kultury 🎅