• SZKOLNE KOŁO EKOLOGICZNE EKOLUDKI

Ekoludki to nazwa Szkolnego Koła Ekologicznego działającego w naszej szkole, skupiającego uczniów z klas IV – VI. Głównym zadaniem członków koła jest koordynacja przedsięwzięć ekologicznych podejmowanych w szkole, jak również szeroko podejmowana edukacja ekologiczna.

Co roku w miesiącu wrześniu bierzemy udział w akcji „ Sprzątanie Świata ”,

w której biorą udział niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Podobną akcją jest „ Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur ” co roku organizowaną pod innym tytułem.

W 2009 r. akcja przebiegała pt.: „Mazury – cud natury”, w której otrzymaliśmy IV nagrodę w województwie oraz II nagrodę w powiecie. Dzieci wykonały z odpadów lalki „ Eko – Ludki ”.

W 2007 r. na Sesji Rady Powiatu Iławskiego otrzymaliśmy wyróżnienie za działalność ekologiczną Liść Starosty Iławskiego. W sumie szkoła otrzymała już osiem takich statuetek. Najbardziej spektakularne wyróżnienie za I miejsce otrzymaliśmy za wykonanie ekologicznych kukieł  EURO 2012

Członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego bardzo chętnie biorą udział w przeróżnych konkursach ekologicznych. Są to konkursy wiedzy plastycznej organizowane przez Park Krajobrazowy w Jerzwałdzie oraz konkursy Ogólnopolskie Eko – Planeta i Geo – Planeta.

W kwietniu na Dzień Ziemi uczniowie z odpadów wykonali maskotę ekologiczną i stroje ekologiczne, z którymi przeszli przez miejscowość.

W korowodzie niesiony był przez wszystkie dzieci bardzo długi wąż wykonany z reklamówek.

Celem akcji jest uwrażliwienie mieszkańców na zagrożenia związane z nadmiarem używania opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych dla środowiska. Ekologia jest jedną z najsilniejszych stron naszej szkoły.